forklift sürücü kursu

Forklift Sürücü Kursu

Merhaba Arkadaşlar bu yazımızda sizlere Forklift Sürücü Kursları Hakkında Bilgi aktarımı yapacağız, Çamlıbel forklift sürücü kursu olarak En uygun istanbul Forklift sürücü kursu , kursiyerlerimizi Öğretmenlerimiz kayıt işlemi gerçekleştikten sonra hemen bilgilendiriyor.

İstanbul Forklift iş makinaları sürücü kursu.

KONTENJANLARIMIZ SINIRLI SAYIDADIR……

En yakın imtihan tarihi: Her ay tertipli olarak forklift ehliyeti imtihanı yapmaktayız

Son başvuru tarihi : Her ayın 1 ile 15 arasında dehemmiyet başlangıcı yapılmakta olup en geç ayın 5 ne kadar mutlaka kaydınızı yaptırmanız gerekmektedir.

Online Forklift ehliyet sınav Soruları

Forklift operatörlük belgesi nerden alınır..

İş makinesi operatörlük belgesi Özel Öğretim Kurumlarına bağlı İş Makinesi operatörlük belgesi vermeye yetki belgesi almış Özel İş Makineleri Kursun dan.Tarım ve Köyişlerinden (ziraat için kullanılan iş makinesi türleri için) alınabilmektedir. Not:Özel Öğretim Kurumlarından onaylamaı olmayan iş makinesi operatörlük belgesi verme yetkisi olmayan müessese,kuruluş ve şahıslara müracat etmeyin mağdur olmayın…. Ruhsat Örneğimiz

Forklift operatörlük belgesi sınav süreci.

2016 senesinin 4. Forklift imtihanı 24 Nisan 2016 tarihinde Güngören İlçe ulusal Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılacaktır. Bir sonraki imtihanımız Mayıs 2016 da olacaktır. Forklift ehliyeti sınavı önce Güngören İlçe milli Eğitim Müdürlüğünün belirlemiş olduğu okulda yazılı imtihanı yapılacak olup ve aynı gün yazılı sınavdan başarılı olan adaylarımızı Arnavutköy İlçesi Çilingir Köyünde bulunan iş makineleri uygulama alanımıza götürerek uygulama imtihanımız yapılacaktır.
Yazılı sınav başlaa saati :09:00 ( sadece kursta toplanma saatimiz 8 dir )
Uygulama imtihanı başlama saati : 12:00

Forklift Operatörlük belgesi yazılı imtihanında 40 adet sual sorulacak olup başarılı olabilmek için minimum 28 net alıp 70 alan aday başarılı sayılacaktır.

Forklift Operatörlük belgeleri uygulama imtihanında ise Forklift ehliyeti alacak olanlar 1,8 Tonluk, 2,5 tonluk ve 3 tonluk otomatik vites dizel forkliftlerimiz ile uygulama imtihanına gireceklerdir.

Sınav ertesi başarılı olan adayların Operatörlük belgeleri düzenlenip Güngören İlçe milli Eğitim Müdürlüğüne teslim edilir ve Forklift Operatörlük belgeleri tarafımıza geldiğinde tarafınıza data verilip alınması sağlanır.

Operatörlük belgesi kazananlara ( Örnek Forklift Belgesi ) bulunan ulusal tahsilden Onaylı belgeler teslim edilir..

Forklift belgesi ile hangi makineler kullanılır:

Forklift belgesi ile ancak forklift türüne giren iş makineleri kullanılabilir ( dizel, benzinli, elektrikli şarjlı, lpgli forkliftler, elle kumandalı istifleme makineleri,teleskopik bomlu forkliftler, reach truck forkliftler ).Operatörlük belgesi ehliyete g sınıfı olarak işletildiyse yeterlik sınıflarının yan tarafına forklift ibaresi yazılır, taşıt trafiği yolunda ve iş sahalarında sadece forklift kullanabilir.Eğer sürücü belgesine işletilmezse taşıt trafiğine kapalı yerlerde forklift operatörlük belgesi ile forklift kullanılabilir…

Forklift ehliyeti için hangi evraklar lüzumlu şartlar nedir ?
Şartlar
Yaş şartı: en az 18 bitip 19 dan gün almış olmak
Eğitim şartı: en az ilköğretim mezunu olmak
sağlık şartı: Operatör belgesi almasında sakınca olmadığına dair tek Tabibten veya klinikten alınmış G sınıfı sıhhat raporu

Hükümlü olmama şartı: Adliyeden veya E-Devlet sitesinden alınmış operatörlük belgesi alınmasında sakınca olmadığına dair savcılık temiz kağıdı
Eğitim ve imtihan şartı: lüzumlu eğitim alıp sınavlara katılıp başarılı olunması

gerekli Evraklar
1.Mezuniyet belgesi noter tastikli yada aslı2.2 adet fotoğraf3.Nüfus cüzdan fotokopisi
4.Savcılık temiz kağıdı
5.G sınıfı sürücü olur sağlık raporu

Forklift belgesi g derslikı sürücü belgesine nasıl çevirilir ?

Forklift operatörlük belgesi almaya hak kazanmış bir aday forklift operatörlük belgesini müracat edip kazandığı kurstan evraklarını aldıktan sonra kursun bulunmuş olduğu ilçe Trafik Tescil Şube Müdürlüğüne aşağıdaki evraklarıyla beraber müracat ederek eski ehliyetini teslim edip g sınıfı ehliyetini alabilir.Yeni ehliyetine hem eski yeterlik sınıfı hem g sınıfı yazılır… yeterlik belgesi olmayanlar ise direk g derslikı yeterlik olarak sürücü belgesini alırlar.

1-Müracat Formu
2-mezuniyet belgesi Örneği
3-sağlık tutanağı4-Savcılık Temiz kağıdı
5-Kan gurubu kartı (ehliyetinde yazmıyorsa)
6-Nüfus cüzdan fotokopisi ve aslı7-Ehliyetin özü8-cemiyet evrakları
9-Maliye harç makbuzu

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir